E-shop vespamorava.cz

Akce a slevy

XENONY do vespy

Přestavbové sady HID xenony se vyrábějí v několika stupních kvality. Jedna z nejdůležitějších částí přestavbové části je startér – tzv. balast. Vzhledem k instalacím do motocyklů a skútrů doporučujeme startéry které mají kovové tělo, značkové díly a elektroniku zalitou proti působení vibrací. Pozor tedy na některé "konkurenty", kteří prodávají pozoruhodně levné sady. Jejich těla startérů jsou z velké míry vyrobeny z plastu anebo řídící elektronika je vyrobena z velmi nekvalitních dílů. Tyto faktory pak mají velký vliv na životnost celé přestavbové sady, v krajním případě i na okolní elektroinstalaci.

HID xenony přestavbové sady slouží k výměně stávajícího halogenového osvětlení za xenonové výbojky. Není potřeba žádných zásahů do originálních světlometů, ani elektroinstalaci vozidla. Xenonové výbojky mají stejné patice pro uchycení ve světlech jako originální halogenové žárovky, při montáži se tedy jen vymění kus za kus. HID xenony zvládne pomocí českého návodu namontovat každý průměrně zručný řidič. Jestliže si na takovýto úkon netroufáte samozřejmě Vám nabízíme odbornou montáž u naší firmy.

Naše xenony můžete zakoupit se startéry, které simulují odběr původních žárovek a lépe komunikují s řídícími jednotkami nových motocyklů. Můžete také zvolit ultratenké startéry pro použití při nedostatku místa. Velikost tenkých ballastů je 84x63x12 mm.Xenony mají oproti klasickým halogenovým žárovkám řadu výhod:
  • až 3x vyšší svítivost při nižším příkonu
  • životnost xenonové výbojky je podstatně vyšší než u halogenové žárovky
  • teplota – barva vydávaného světla je příjemnější pro lidský zrak
SROVNÁVACÍ TABULKA
Halogen H7 Xenon H7
Příkon [ W ] 55 35
Kandela [ cd ] 67.500 151.875
Lumen [ lm ] 1.550 2.400-2.600
Teplota [ °K ] 3.200 6.000
Barva světla žluto-bílá čistě bílá
Životnost* [ h ] 400 3.200


* Testováno v laboratorním prostředí

Ve srovnání s obyčejnými žárovkami nabízejí xenony celou řadu výhod. Jejich světlo je pro člověka mnohem příjemnější a umožňuje lepší vidění, protože jeho kvalita se přibližuje dennímu světlu které je 5800°K. Xenony mají větší světelný výkon a silnice je tedy osvětlena do větší šířky a jasněji, případné překážky jsou čitelnější a výraznější. Díky tomu všemu je řidič mnohem méně unavený a jeho jízda je tedy bezpečnější a plynulejší a pohodlnější. Pokud jste již sami zažili onen přechod z halogenů na xenony, víte, jak výrazný rozdíl v komfortu noční jízdy vám tento způsob osvětlení přináší.Xenony mají značku E-24 (globální evropská homologace) a normu ISO 9001:2000

xenony E 24 xenony E 24xenony E 24

CENA PŘESTAVBOVÝCH SAD
H1 6000°K 2000,- Kč
H3 6000°K 2000,- Kč
H7 6000°K 2000,- Kč
H4 6000°K 3000,- Kč BIXENON